Jaki telewizor do 2000 zł wybrać?

Sektor budżetowych telewizorów w ostatnich latach intensywnie się rozwinął. Nawet jeśli na nowy sprzęt możemy przeznaczyć około 2000 zł, możemy znaleźć telewizor wyposażony chociażby w Smart TV czy znakomitą jakość obrazu. Od jakiegoś czasu w tym segmencie cenowym możemy nawet telewizor, którego przekątna ekranu przekracza 50 cali.

Nowoczesny i funkcjonalny telewizor LED nie musi kosztować fortuny. Dziś wystarczy 2000 zł, żeby znaleźć model telewizora z 4K Ultra HD. Przekonaj się, kiedy najniższa cena idzie w parze z bardzo dobrą jakością.

Telewizor do 2000 zł – na co możemy liczyć?

Wbrew pozorom ograniczony budżet nie sprawia, że musimy mocno się ograniczać w takich kwestiach jak rozdzielczość ekranu czy system SmartTV. Gdzie swoboda wyboru będzie największa? Warianty popularnych producentów oraz zaawansowaną technologię znajdziemy przede wszystkim wśród modeli do 43 cali. W mniejszym telewizorze bez trudu znajdziemy modele ze Smart TV czy rozdzielczość 4K Ultra HD. Co więcej, można nawet znaleźć telewizory z High Dynamic Range, dzięki czemu głębia kolorów oraz płynność oglądania będą na najwyższym poziomie.

Z kwotą 2000 zł nie musimy skazywać się na proste modele z HD Ready czy jedynie full HD. Najwyższa jakość obrazu jest obecnie powszechnie dostępna i warto na nią postawić, ponieważ coraz więcej serwisów streamingowych, a nawet stacji telewizyjnych oferuje oglądanie wideo w tej znakomitej rozdzielczości. Ekran powyżej 40 cali daje sporo możliwości jeśli chodzi o obraz w 4K oraz wrażenia, jakie łączą się z seansem w takiej rozdzielczości. Pamiętaj też, że nawet jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, być może masz możliwość skorzystać z rat 0% lub innych możliwości finansowania, aby włożyć do wirtualnego koszyka ekran, który będzie odpowiadał twoim oczekiwaniom.

Wybierając telewizor nie zapominajmy również o podstawowych kwestiach, jakie powinien posiadać nawet najtańszy model. Dziś standardem jest chociażby system SmartTV. Dzięki niemu w wygodny sposób skorzystamy na telewizorze z popularnych aplikacji wideo jak YouTube, Netflix, Max czy Disney+. Warto jednak zauważyć, że zwłaszcza wśród modeli bardziej renomowanych producentów w tańszych telewizorach popularny system Android TV czy Google TV bywa zastępowany przez autorskie oprogramowania, których działanie może różnić się od rozwiązań, jakie posiadają chociażby smartfony.

Najniższa cena – najlepsza matryca. Jaką wybrać, aby cieszyć się z najlepszej jakości obrazu?

Jeżeli cena jest naszym priorytetem najmniej kosztować będą telewizory LCD. Technologia w nich wykorzystywana jest już jednak stosunkowo przestarzała, a różnica jakości między takim modelem a np. telewizorem QLED będzie wyraźnie zauważalna, chociażby jeśli zwrócimy uwagę na podświetlenie i jakość obrazu zarówno na obrzeżach, jak i w centralnej części ekranu.
Standardem będzie również tuner DVB T2, Bluetooth, Wi-Fi, a także popularne złącza: HDMI oraz USB.

Matryca, którą warto wziąć pod uwagę do oczywiście LED. W tej grupie znajdziemy największy wybór. Dobrej jakości sprzęt dobrze sprawdzi się zarówno do oglądania filmów, jak i w przypadku, kiedy interesuje nas telewizor do gry na konsoli. Większym wyzwaniem będzie znalezienie w tym przedziale cenowym telewizorów OLED. Dobrze obrazują to oferty na różnych stronach internetowych, gdzie po ustawieniu interesującego nas przedziału cenowego, pojawiają się tylko propozycje z wymaganymi parametrami.

Telewizor LED – pamiętaj i wybierz optymalny ekran

Podsumowując, dobry telewizor do 2000 zł jest jak najbardziej możliwy. Przeglądając oferty staniemy jednak prędzej czy później przed dylematem: czy zdecydować się na telewizor mniej znanego producenta, np. z Chin, który będzie oferował korzystniejsze parametry, jak chociażby lepsza częstotliwość odświeżania, czy raczej postawić na któryś z podstawowych modeli dostępnych w ofercie bardziej renomowanych marek jak Samsung, Philips, Sony czy Sharp. Telewizor ze Smart TV pełni dziś rolę centrum domowej rozrywki. Nowoczesne technologie sprawiają, że telewizory mogą służyć nie tylko do oglądania telewizji, ale również grania czy korzystania z serwisów streamingowych. A jeśli chcemy urządzić z salonu domowe kino, zadbajmy o duży ekran z Dolby Vision z HDR w rozdzielczości co najmniej FullHD, matryca LED i 50 Hz jeśli chodzi o częstotliwość odświeżania.

Artykuł sponsorowany


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *